0_Македонија.ПорталОпштество

Николовски: Нека е честит Рамазан бајрам, да продолжиме по заедничкиот пат што обединува

Нека е честит и благословен празникот и нека донесе радост, среќа и спокој во вашето семејство, во вашиот дом, во вашите срца, вели  генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во честитката упатена до верниците од исламска вероисповед по повод муслиманскиот празник Рамазан бајрам.

Back to top button
Close
Close