0_Македонија.ПорталПолитика

Николовски на средба со Тасева за последниот извештај за перцепцијата на корупција

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски денеска имал средба со претседателката на „Транспаренси Интернешнл Македонија“, Слаѓана Тасева со која разговарал за последниот извештај за „Индексот на утврдување на перцепцијата за корупција за 2020 година“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close