Makedonija.SlajderДописници МКДПолитика

Николовски: Кавадаречкиот суд прв што користи електронска платформа за онлајн судења и има постигнато значителен напредок во процесот на дигитализација

Основниот суд Кавадарци е првиот во Република Северна Македонија што користи електронска платформа за онлајн судења и има постигнато значителен напредок во процесот на дигитализација. Ова го истакна денеска вицепремиерот Љупчо Николовски, кој беше во посета на Кавадарци, по средбата со претседателот на Основен суд и со градоначалникот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close