0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници МКДОпштество

Николовски: Ќе се проширува листата на лица со обврска да поднесат анкетен лист и ќе се регулира користењето службени возила

На Владата ќе и предложиме законски измени во делот на поднесување на системот на анкетни листови и изјави за судир на интереси, изјави вицепремиерот Љупчо Николовски одговарајќи на новинарско прашање од МИА за проширување на обврската за поднесување анкетни листови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close