0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Николовски-Брнз: Актите на Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен Западен Балкан и бескомпромисна борба против корупцијата

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба на претседателот на САД Џо Бајден, со која им се дава овластување на сојузните власти да блокираат имот и да им забранат влез на сите лица за кои администрацијата во Вашингтон ќе оцени дека работат на дестабилизација и против клучните договори во регионот на Западниот Балкан, вклучително и Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close