0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Николовски: 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме или спојуваме институциите

Се работи на сите анализи за спојување и намалување на бројот на институции и 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме или укинуваме чекор по чекор институциите кои што сметаме дека може да бидат споени со останати институции, агенции, фондови и слично, изјави денеска вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.

Back to top button
Close
Close