0_Македонија.ПорталПолитички партии

Николов: ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи контроверзниот закон за клинички центар

Наместо анализа на ново настанатата состојба во здравството со корона епидемијата, наместо утврдување на потребите и приоритетите на здравствениот систем, деновиве  СДСМ е во криминален поход за реализација на проект, кој секоја година го најавуваат, а тоа е нов клинички центар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close