0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Николов: Нема да водиме политика на конфронтација кон С Македонија

Кандидатот за премиер на Бугарија Пламен Николов, предложен од партијата „Има таков народ“, којашто освои најмногу гласови на парламентарните избори, синоќа во гостувањето на бугарската национална телевизија БНТ, во одговор на прашањето дали ќе ја задржи досегашната позиција на Софија кон С Македонија, рече дека ако формираат Влада, нема да водат политика на конфронтација.

Back to top button
Close
Close