Политички партии

Николоски: Нема поддршка од оваа власт за извозните компании, а угостителите се на раб на егзистенција

Денеска во рамки на теренските активности на ВМРО-ДПМНЕ сме во посета на Тетово и Брвеница, најпрво го посетуваме овој поранешен комплекс на Тетекс кадешто ми е драго што имавме средба со една нова успешна извозна компанија „ФЈ Инженеринг“, којашто главно работи за извоз. Исто така имавме средба со сопственикот на хотелот Арена на Попова Шапка и тука сопственик на комплексот на еден ресторан, во следниот дел од денот ќе имаме среба и во Технолошко индустриската развојна зона каде што ќе посетиме дел од странските инвестиции коишто во моментот се тамо, како и фабриката за производство на стакло.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close