Политички партии

Николоски: „Глобал“ според документи зграда на шест ката е изградена за неколку дена, треба да има одговорност

Оваа градба според документи е изградена само за неколку дена. Невозможно е да зграда на шест ката се изгради за неколку дена. А, за ова треба да има одговорност од Зоран Заев кој што во тој период бил градоначалник на Струмица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close