Политички партии

Николоска: СДСМ одговорно ги води сите процеси кои се од интерес на граѓаните и државата, ВМРО-ДПМНЕ знае само за критики и гол популизам

Како и во изминатите две интерпелации така и во оваа за вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров очекуваме неосновани напади и лажни вести од опозицијата, имајќи предвид дека досега за ниедно прашање коешто беше од исклучителен интерес за нашата држава и за граѓаните, опозицијата никогаш немаше став, се занимаваше само со критики и со гол популизам, истакна пратеничката на СДСМ Фаница Николоска, во емисијата „Студио 10“ на ТВ24.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close