0_Македонија.ПорталПолитика

Николиќ – Џерард: Северна Македонија е кредибилен сојузник во Алијансата

Државниот секретар во Министерството за одбрана, Драган Николиќ денеска се сретна со заменикот командант на американските сили во Европа, генерал мајор Џозеф Џерард.

Back to top button
Close
Close