0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Никола Саркози осуден на три години затвор, од кои две условно за корупција

 Парискиот Кривичен суд денеска ги прогласи за виновни за корупција и трговија со влијанија Никола Саркози, како и адвокатот Тиери Херцог и поранешниот судија Жилбет Азиберт, во таканаречената афера „прислушување на Пол Бизмут“. Поранешниот претседател е осуден на три години затвор, од кои две условно за корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close