БалканБалкан.Портал

Николај Младенов си заминува од функцијата специјален пратеник на ОН за Блискиот Исток со највисок палестински орден

Палестинскиот претседател Махмуд Абас му додели највисок орден на палестинските власти – Големата Ѕвезда на Ерусалим на поранешниот специјален координатор на ОН за решавање на израелско-палестинскиот конфликт и поранешен министер за надворешни работи на Бугарија, Николај Младенов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close