Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Никол Пашинјан: Нема воено решение за конфликтот во Нагорно Карабах

- Азербејџан треба да признае дека конфликтот во Нагорно Карабах нема воено решение. Долго време, азербејџанската влада спроведуваше анти-ерменска пропаганда и долго време се закануваше дека, спротивно на сите меѓународни повици, планира да го реши проблемот со Нагорно-Карабах насилно, нагласи Пашинјан.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close