Svet.SlajderСвет

Нигериски министер: Не бидете кукавици, спротивставете се; јавноста бесна

Министерот за одбрана на Нигерија денеска предизвика големи критики во јавноста, откако ги повика сограѓаните да не бидат „кукавици“ и да им се спротивставуваат на вооружените разбојници, во момент кога безбедносните сили започнаа операција за спасување на 42 лица, кои неделава беа киднапирани од еден интернат

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close