Svet.SlajderСвет

Нигерија: Киднаперите ослободија 42 заложници

Вооружени напаѓачи кои киднапираа 42 лица во државата Нигер во Нигерија минатата недела, ги ослободија сите заложници, соопшти канцеларијата на гувернерот на таа држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close