Свет

Нигерија: Еден ученик убиен, 27 деца киднапирани

Вооружени лица убија еден ученик во училиште и киднапираа 27 деца за време на ноќниот напад на интернат во северна централна Нигерија, изјави гувернерот на државата Абубакар, Сани Бело.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close