0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeParashkimi i motitShoqëri

Nga nesër mot kryesisht me diell, pasdite me reshje shiu dhe bubullima

Nga nesër pason periudhë kur do të mbizotërojë moti me diell në orët e paradites, ndërsa pasdite në shumë vende do të jetë i paqëndrueshëm me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Proceset më intensive priten gjatë fundjavës.

Shkup, 11 gusht 2020 (MIA) – Nga nesër pason periudhë kur do të mbizotërojë moti me diell në orët e paradites, ndërsa pasdite në shumë vende do të jetë i paqëndrueshëm me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Proceset më intensive priten gjatë fundjavës.

Temperatura minimale në tre ditët e ardhshme do të jetë nga 12 deri në 22 gradë, ndërsa maksimalja nga 27 deri në 36 gradë. Indeksi UV do të jetë 8, gjegjësisht 7.

Moti nesër do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe erë të lehtë deri mesatare të veriut. Pasdite do të ketë paqëndrueshmëri të izoluar me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe bubullima. UV indeksi do të jetë 8. mb/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close