0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderShoqëri

Nga java e ardhshme teste të shpejta për Kovid-19, do të kushtojnë 1000 denarë

Qendra Shëndetësore Shkup është organizata e parë shëndetësore që do të fillojë me përpunimin e testeve të shpejta. Këto janë teste cilësore nga kompania Abbott që japin 99.6 për qind saktësi të rezultatit, kumtoi sonte dr. Viktor Isijanovski, drejtor i Qendrës Shëndetësore Shkup dhe anëtar i Komisionit për Sëmundjet Infektive.

Back to top button
Close
Close