ЕвропаЕвропа.Портал

Независноста може да ја чини економијата на Шкотска 11 милијарди фунти годишно

Економијата на Шкотска ќе загуби најмалку 11 милијарди фунти годишно доколку стане независна држава. Тоа е повеќе од двојно поголема штета предизвикана од Брегзит, предвидува тим економисти, пишува лондонскиот весник „Гардијан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close