Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

„Независне новине“: Од државјанство на БиХ лани се откажале 3.138 луѓе

Во исто време, само 557 лица се стекнаа со државјанство на БиХ во 2020 година, или 100 помалку отколку во 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close