Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Независна комисија за климатски промени: Британија не е подготвена за климатските закани

Зголемената зависност од електрична енергија ја води Британија до катастрофа поради зголемената зависност на државата од електрична енергија. Ова предупредување го издаде независна комисија за климатски промени, објави Дејли телеграф.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close