Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

„Независен новине“: Германецот Шмит во јуни доаѓа за висок претставник во БиХ

Во следните неколку недели може ќе да се донесе одлуката за избор на нов висок претставник во БиХ, а германската Влада, која го номинираше Кристијан Шмит за оваа функција, е уверена дека тој ќе ја добие довербата од Совет за имплементација, пишува денеска весникот „Независне новине“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close