Дописници МКДОпштински вести

Незадоволни родители бараат настава со физичко присуство во деветолетката „Св.Кирил и Методиј“ во Македонска Каменица

Околу педесетина незадоволни родители од Македонска Каменица денес во дворното место на деветолетката „Св.Кирил и Методиј“ го изразија својот револт против како што рекоа одлуката за онлајн настава за своите деца, кои се ученици во општинското основно училиште во М.Каменица. Дел од родителите кои протестираа сметаат дека училиштето ги исполнува условите за реализирање настава со физичко присуство на учениците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close