БалканБалкан.Портал

Невреме во Словенија и Хрватска, помош за општините кои претрпеа големи штети

Силно невреме, проследено со обилни врнежи и град, вчера ја погоди Словенија, а најпогодени беа областите Шатејрска и Помурска, каде што 12.000 домаќинства останаа без струја. И Хрватска  ја зафати невреме проследено со поројни дождови и град, а три лица биле повредени.

Back to top button
Close
Close