0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Невреме во Франција – град колку тениско топче и рекордни 73.700 молњи

Големо невреме го зафати вчера францускиот регион Оверња-Рона-Апли, каде паѓал град со величина речиси колку тениско топче, а регистрирани се рекордни 73.700 молњи.

Back to top button
Close
Close