БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Невакцинираните словенечки војници се жалат на дискриминација

Словенечкото Министерство за одбрана не ги дискриминира војниците кои не можат да одат на меѓународни мисии затоа што не се вакцинирани против Ковид-19, објави народниот правобранител.

Back to top button
Close
Close