БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Невакцинирани само петмина грчки пратеници

Од 300 членови на грчкиот Парламент, невакцинирани се само пет пратеници, кои за да присуствуваат на седниците, потребно ќе биде два пат седмично да се тестираат, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close