ЕвропаЕвропа.Портал

Неупешен обид за кражба на милиони евра на италијански автопат

Група крадци на автопатот кај Милано поставиле ноќна заседа за оклопно возило што превезувало неколку милиони евра, но возачот успеал да ја пробие блокада што му ја поставиле ограбувачите -два камиона, запалени автомобили и шајки распрснати по патот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close