0_Магазин.ПорталСцена

Нетфликс со мерки против споделувањето лозинки

Злоупотребата на оваа опција е толку голема што компанијата, се чини, сериозно размислува да го спречи споделувањето лозинки. И пред извесно време, еден од основачите - Рид Хејстингс изјави дека ова споделување на лозинки е „нешто со кое тие ќе мораат да живеат“, бидејќи е невозможно да се знае кој ја споделува лозинката со кого.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close