0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Нетанјаху предложи израелскиот премиер да се избере на референдум

Потребен ни е брз референдум за да се надмине политичкиот ќор-сокак, рече Нетанјаху пред новинарите. „Гласачите нека одлучат кој ќе биде нивниот следен премиер“, додаде премиерот во оставка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close