Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нетанјаху: Одлуката на Меѓународниот кривичен суд е антисемитска

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја отфрли пресудата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) со која се дозволува истрага на воените злосторства на окупираните палестински територии. Тој го опиша тоа како „чист антисемитизам“ и рече дека ќе се бори против ова „нарушување на правдата“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close