СветСвет.Слајдер

Нетанјаху нареди изградба на нови населби на Западниот брег

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска нареди забрзување на плановите за изградба на 800 домови за еврејските доселеници на Западниот брег, продолжувајќи со населување во таа автономна палестинска територија во последните денови од администрацијата на претседателот Доналд Трамп.

Back to top button
Close
Close