Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нетанјаху: Израел нема да дозволи Иран да произведува нуклеарно оружје

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека обновувањето на иранското збогатување на ураниум од 20 проценти има за цел развој на нуклеарно оружје и дека Израел никогаш нема да дозволи Техеран да го произведува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close