Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нетанјаху: Ќе ги засилиме нападите врз Хамас во Газа

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска предупреди дека неговата земја ќе ги засили нападите врз исламистичките владетели од Хамас во Газа откако две израелски жени беа убиени со ракети истрелани од енклавата.

Back to top button
Close
Close