0_Спорт.ПорталФудбал

Несторовски: Ќе се вратам посилен од порано

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски преку социјалните мрежи се заблагодари за поддршката која ја добива од сите страни по тешката повреда на коленото. Тој е уверен дека ќе се врати на терените посилен.

Рим, 27 април 2021 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски преку социјалните мрежи се заблагодари за поддршката која ја добива од сите страни по тешката повреда на коленото. Тој е уверен дека ќе се врати на терените посилен.

– За жал, оваа повреда нема да ми дозволи да играм на Европското првенство со Македонија, на што бев многу желен. Но, ќе дадам се од себе и ќе го победам овој предизвик и ке се вратам посилен од порано. Сакам да им се заблагодарам на моето фантастично семејство, на соиграчите, пријателите и навивачите кои ми напишаа и ме натераа да се чувствувам сакан повеќе од кога било во ова тешко време. Благодарност и до професорот Маријани и неговиот тим. Патот е тежок, но јас сум подготвен, напиша Несторовски.

Фудбалерот се повреди на еден од тренинзите со неговиот клуб Удинезе. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close