Дописници СветОпштествоХроникаХроника.Портал

Несреќа на автопатот кај Лесковац, повредени двајца македонски државјани

Нешто после 8 часот утрово, се случи сообраќајна незгода на автопатот кај селото Велика Биљаница кај Лесковац, во која беа повредени двајца мажи од Северна Македонија, потврдено е за ЈугМедија во Лесковачката полиција и Општата болница во Лесковац.

Back to top button
Close
Close