Дописници МКДОпштински вести

Несоодветна комора ладилник е причина се уште да не функционира капелата во Тетово

Од декември 2019 година на седницата на Советот на Општина Тетово беше донесена одлука новоизградената капела кај православните гробишта да се даде на користење и управување на  јавното комунално претријатие „Тетово“, сепак објектот се уште не е во функција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close