Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Нереди во Шпанија поради новите мерки против коронавирус

Во текот на ноќта избија насилни судири во повеќе градови низ Шпанија меѓу полицијата и демонстрантите против новите ограничувања воведени во врска со пандемијата на коронавирус, соопштија денеска шпанските медиуми.

Back to top button
Close
Close