Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Непознат сторител провалил во манастирот „Свети Климент“ во Горна Белица

Непознат сторител со употреба на сила влегол во манастирот „Свети Климент“ во струшкото село Горна Белица, но според, СВР Охрид, ништо не земал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close