0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Непознат сторител ограбил починат пациент во ковид-центарот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Непознат сторител одзел паричник од хоспитализиран 72-годишен пациент, кој починал во ковид-центарот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Случајот во полиција го пријавил вчера неговиот син, информираат од МВР.   Во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, вчера во полција бил пријавен и друг случај, каде пациент со остар предмет се заканувал на вработена. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close