0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Неодговорна е одлуката на ВМРО-ДПМНЕ да не гласа за потврдување на вонредните состојби, смета Заев

Како неодговорни и спротивни на интересите на граѓаните ги оцени премиерот Зоран Заев најавите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека во Собранието нема да гласа за потврдување на вонредните состојби што поради пандемијата предизвикана од КОВИД-19 ги потпиша претседателот на државата Стево Пендаровски, во услови кога Парламентот беше распуштен.

Back to top button
Close
Close