BallkanBallkan.PortalSvet.SlajderVideo deklaratë

Nënshkruhet marrëveshja ekonomike midis Prishtinës dhe Beogradit në Shtëpinë e bardhë

U nënshkrua marrëveshja ekonomike mes Prishtinës dhe Beogradit në Shtëpinë e Bardhë.

Uashington, 4 shtator 2020 (MIA) – Nënshkruhet marrëveshja historike midis Prishtinës dhe Beogradit në Shtëpinë e Bardhë.

Nënshkrimin e marrëveshjes e konfirmoi Xhef Mejson, asistent i presidentit amerikan Donald Tramp, i cili në Tuiter publikoi se Kosova dhe Serbia në Uashington kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik.

Marrëveshjen e nënshkruajtën kryeministri i Kosovës Avdulla Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. sa/

 

Таг
Back to top button
Close
Close