Svet.SlajderЕвропа

Ненадејно почина потпретседателот на Бундестагот

Потпретседателот на германскиот Бундестаг, Томас Оперман ненадејно почина, откако му се слоши синоќа за време на снимање за телевизијата ЗДФ.

Back to top button
Close
Close