Дописници МКД

Ненајавена блокада на автопатот Тетово-Скопје од револтирани граѓани поради зголемената цена на струјата

Сообраќајот на автопатот од Тетово кон Скопје вечерва беше ненајавено блокиран 30-тина минути од страна на дваесетина автомобили со луѓе од дел од иницијативата „Доста е“ кои веќе осум недели организираат јавни протести во тетовско поради незадоволство и револт од зголемување на цената на електричната енергија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close