0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нема сива зона, сите позитивни и нивните контакти имаат решенија за изолација, тврди Бухова

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице на Ковид 19 можеби со задоцнување ќе го добијат решението поради епидемилошката анкета, а лицата кои се позитивни се законски задолжени да се во изолација се до добивање на резултатот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close