0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Нема разговори за идентитетот и јазикот, следните месеци фокус на Акцискиот план, вели Заев

Секаде каде што има какви било коментари, а задираат во нашиот македонски идентитет и македонски јазик, апсолутно не разговараме, изјави денеска на прес-конференција премиерот Зоран Заев, појаснувајќи го бугарскиот одговор на Акцискиот план, за кој претседателот Стево Пендаровски во интервјуто за МИА рече во себе содржи работи што се однесуваат на идентитски прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close