0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Нема ракувања на свадбите, дозволено е музика и играње со безбедно растојание

Владата вчера на седница го донесе протоколот за свадби, прослави и веселби со цел да ја уреди одлуката со која се дозволува нивно организирање на отворен простор односно на летни тераси до максимум сто лица, но не повеќе од 50 проценти исполнетост на капацитетот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close