0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нема починат од Ковид-19 во изминатото деноноќие, осум се заразени, девет оздравени

Нема ниту еден починат ковид-пациент во последните 24 часа, првпат по 10 месеци, а регистрирани се и само осум новозаразени од 3068 тестирања, соопшти Министерството за здравство, повикувајќи се на информации од  Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close